spoločnosť

Potentáti či sluhovia

                                   Prevláda názor, že demokracia je najlepší zo zlých možností spravovania nášho sveta. A tak stále dúfame, že vo voľbách si zvolíme ľudí, ktorí budú spravovať to ktoré im zverené územie s citom, odborne. Že nám vlastne budú vďační za možnosť realizovať sa, dokonca za to dostať zaplatené. Ano pretože ich platíme my, nie niekto imaginárny, ale my voliči, ľudia ktorým nikto nič zadarmo nedá.

                                  Preto by sa k nám mali správať ako naši sluhovia, nie v zlom slova zmysle, ale lepšie slovo mi nenapadá. Politikov a štátnych úradníkov si platíme z nášho vrecka, kedy sa teda stalo, že sa môžu správať ako potentáti a my im to dovoľujeme. Kľudne obmedzia naše slobody, zabehané zvyklosti a nás sa nepýtajú či nám to vyhovuje.

                              Presiakli správy o obmedzení prevádzky električiek v Bratislave počas nášho predsedníctva EU a ďalšie pikošky s tým spojené. To už ozaj úradníci, lebo aj minister nie je nič iné, musia zasadať v historických budovách centra?

Čo sú králi, novodobá šľachta?

ZAMYSLIME SA !!!!!

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.