spoločnosť

A je to tu zase

Ťaženie alebo ako to nazvať? V poslednom čase som si prečítal viacej článkov o škodlivosti homeopatie. A mám pocit ako by vznikali na objednávku. Vystúpi expert, z úsmevom beriem to, že väčšinou je to predstaviteľ nejakej záujmovej skupiny, naposledy predstaviteľ lekárenskej komory, a zasvätene vysvetľuje ako je dokázané, že tento druh liečby nemôže fungovať. Najprv si pomyslím, špatne som mu rozumel. Potom, dobre povedal svoj názor, ja mu ho neberiem, ale prečítam si to ešte raz a spozorniem.

Za jediný správny dôkaz sa predkladá vedecké skúmanie, podložené nejakými faktami. Pritom samotní vedci sú ľudia, ktorý vedia, že čím viac vedia, tým vedia menej. A určite nik z nich. No nik, určite sú aj takí čo za peniaze spravia hocičo. Mám však na mysli serióznych ľudí zaoberajúcich sa výskumom, tí určite svoje zistenia nepredkladajú zo záverom, že to nemôže byť aj inak ako im vyšiel výskum. Rozhodne si stoja za svojimi zisteniami, ale s pokorou múdrych ľudí. Lebo vedia, vedia, že keď sa zmenia podmienky, za ktorých dosiahli svoje zistenia, výsledok môže byť iný. Majú pokoru pred vedomosťami druhých, pred vesmírom, bohom ako chcete. Ich výskum nás rozhodne posúva vpred, odhaľuje nám skryté tajomstvá vesmíru, pomáha meniť zakorenené predstavy.

Preto je potrebný, bez vedy a výskumu by sme sa nepohli vpred. Ale okrem vedeckého výskumu je tu pamäť dejín. Čo pod tým myslím? Je to ľudská skúsenosť, ktorú sme dosiahli stáročiami vývoja.

Babky bylinkárky, čo poviete? Paracelsus, lekár čo liečil bylinami a vodou. Šamani a ich schopnosti. Alebo recepty našich starých mám. Ako len tak od boku môžem povedať toto je báchorka, toto určite nefunguje? Môžem, keď som ignorant a necítim dlhovekosť života, myslím si, že žijeme v období, kedy už všetko vieme.

V mojom okolí žijú ľudia ktorým homeopatické lieky(zámerne hovorím lieky) pomohli, keď už nič nezaberalo. A to zo stavov, kde lekárska veda povedala už nie je nádej. A aby som bol korektný, poznám aj príbeh, kde odmietanie nemocnice viedlo skoro k strate života. Mám hlbokú úctu pred lekárom, je to poslanie. A každý dobrý lekár Vám povie, že bez viery to nejde.

A tu je asi tá odpoveď, každý sme iný, každý máme inú vieru. Nezúrte tí, ktorí tvrdíte, že neveríte. Veď aj vy veríte, no v to že neveríte. V každom z nás je zakódovaná informácia celého života na našej Zemi. Niekomu pomôže to, inému ono. Dôležité je pred ničím nezatvárať oči, srdce, rozum. Tak ako je v našom terajšom svete už zabehnuté všetko je predmetom zisku, a v tom vidím problém.

Preto musí jedna strana dôvodiť druhej ja som na tom lepšie. Moja metóda je tá lepšia. Nedajme sa zmiasť, isto fungujú obe. A to ako pre koho. Chorý človek by nám iste povedal, že mu je jedno čo je mu podané, len nech sa mu uľaví. A hlúposti typu “savo”, možno to niekomu aj pomôže. Ja by som to nepil a ani nikomu neodporúčal.

Sme ľudia a máme rozum, sme zodpovední za svoje jednanie. Zoberme si napríklad medializáciu krásy, teda istého typu. Koľko dievčat trpí, koľko trápenia je za dosiahnutím tej správnej postavy. To nie je škodlivé? Tam nevznikajú nenapraviteľné škody? Zase je tu doba kedy je len jedna odpoveď správna? Čo teda s tým, otvorené oči, srdcia, rozum.

Zamyslime sa!!!!

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.