O ľudoch pre ľudí

Padlo ďalšie tabu

Miroslav Brunner
13. júna 2016

     Najnovšou mantrou sa u mnohých politikov a následne aj novinárov stali „daňové raje„. Rôzne úvahy o nehodných spoločnostiach, ktoré prelievajú peniaze bez kontroly tých „správnych“ rozumej politikov pri moci. Začali sa tvoriť a dávať do praxe obmedzenia typu, zdaníme každý prevod, obmedzíme slobodné podnikanie a hádam najväčšiu drzosť, obmedzenie hotovostného styku limitmi.

     To znamená, že zo svojimi peniazmi si nemôžem robiť čo chcem. Vždy som svojim priateľom a známym prezentoval svoj názor, že nie daňové raje, ale systém daní je špatný. A že prioritne ľuďom nejde o to zatajiť dane, ale zatajiť svoju osobu. Prečo? Nuž preto, lebo závistlivci, lebo zneužívatelia, lebo konšpirátori atď.

     V týchto dňoch padlo ďalšie tabu, pracovník, ktorý z titulu svojej funkcie je v banke na to aby spravoval naše peniaze. A medzi spravovanie patrí aj bankové tajomstvo. Tak tento pracovník hrubo porušil všetky nariadenia a pohrabal sa v účtoch svojich klientov a keby len to, zverejnil údaje z nich. A je jedno proti komu to je namierené a čo to dokazuje. Mimochodom v skutočnosti to nedokazuje vôbec nič. Prevod označený ako „splátka pôžičky“ pokojne mohol byť splátkou pôžičky. Že nebol? A kto to dokáže? Aj pre dotknuté osoby platí, podvodné konanie treba dokázať, inak platí, bola to splátka pôžičky. Alebo chceme aby to tak nebolo? Potom pánboh s nami a zlé preč. A ako dôkaz na súde? Hm? Dôkaz získaný trestným činom sa podľa mňa v normálnej spoločnosti nemôže brať ako dôkaz.

     Fajn nie som labuť ide o politický boj. Ale ako občan chcem ja politický boj? Navyše už nie ako súboj vízií, nie ako súboj presvedčení ako to má fungovať, o to tu už totiž nejde, ide len a len o osobnú zášť. Ergo nejde o nás.

     A to sa mám radovať. Veď už nikto nehovorí o tom čo ľudí, ktorých tieto dámy a títo páni zastupujú, trápi. Nezastávam ministra, ale ani nemôžem sa tešiť s krokov opozície. Keď niekto postavil svoje účinkovanie v parlamente na odhaľovaní káuz, pomýlil si miesto. Parlament je zákonodarný orgán, ktorý v demokracii má slúžiť pre potreby ľudí.

     A ešte jedno, kauzy okolo DPH ukazujú na čo? Nie som za obohacovanie sa na úkor druhých, ale keď je to možne a možné to je, je proste chybný zákon. Všetky kauzy o DPH by neboli, keby nebola DPH.

     Som za participáciu občana na chode spoločnosti, ale určite sa to dá aj inak. Chce to diskusiu, chce to zmenu. A pranierovať, že niekto si predá byt za 1€ v kapitalistickej spoločnosti je smiešne. Len využil túto možnosť. A skutočne chceme regulácie, ktoré nám napríklad určia za čo si máme niečo kúpiť a za čo máme niečo predať? To je filozofická otázka. Nie som obhajca súčasnej koalície, nikdy som ich nevolil a ani nebudem. Priemernosť, ktorú zaviedli pri správe krajiny pokladám za veľkú škodnú. Ale nemôžeme preto, že sa nám nepáči čo robia iní, porušovať hodnoty slobodnej spoločnosti.

     A na záver, plne chápem šikovných ľudí, ktorí za tejto situácie majú svoje firmy v tzv. daňových rajoch.

Zamyslime sa!!!

O migrácií tak ako sa hovoriť má
Vypočujte si kliknutím na link: Šéf migračného úradu: Liekom na nelegálnu migrác...
Hlas zdravého rozumu
Keď niekto rozmýšľa aj srdcom. https://www.europarl.europa.eu/plenary/sk/vod.htm...
Michail Sergejevič Gorbačov
V týchto dňoch svet prišiel o veľkého človeka. Ja osobne o človeka s ktorým bola...
Keď je potrebné počúvať názory, diskutovať a myslieť.
Dnes, keď strácam nádej v ľudstvo. Keď mám dojem, že žijem obklopený tuposťou. K...
Žijeme spolu na našej Zemi
Sledujeme vyhlásenia politikov, ktorý sú poväčšinou v priamom napojení na busine...
Nezabudnime – Zamyslime sa!
Európska komisia – Vyhlásenie Európsky pamätný deň rómskeho holo...
%d blogerom sa páči toto: