spoločnosť

demonštrácia proti a nie za

Problém vidím v tom, že je to demonštrácia proti niečomu, a nie za niečo. Nemôže byť, lebo organizátori nemajú žiadnu alternatívu, žiadnu víziu. Negativita plodí vždy len negativitu. Najlepšia obrana je útok. Útok, v prenesenom význame. T.J. je potrebné sa stretávať, ale s návrhmi na zmeny.

Nechávame no na tzv. štandardné strany, ale im a to všetkým ide len o moc. Vari niekto povedal, že zmení zákon o DPH, alebo ju zruší? AK sa mýlim napíšte kto. Ja som to nezachytil. Hádam prišiel niekto s ideou fungovania spoločnosti založenej na úplnej zmene? Okrem pán Rybníčka sa nikto neodvážil ani len naznačiť, čo by chcel urobiť. Lebo zmena musí prísť v celej správe krajiny a nie len krajiny ale sveta. Vážne si niekto myslí, že suita okolo Matoviča a ostatných je schopná nejakej podstatnej zmeny. No možno by nekradli, možno by to ukludnili a? Čo ďalej, ako odstránime deformácie v myslení.

Parlament sa zmenil na bojište a to je fajn? Ego preto Egu. Za súčasných podmienok si ich zvolili ľudia, nuž majú čo chceli. Múdry sa musia spojiť a predložiť návrhy na zmenu. Jednoduché to nebude, no súčasná forma demokracie dosiahla, podľa mňa vrchol.

Ďalej to takto nejde, veď vidíme čo sa deje v krajinách o ktorých zvykneme hovoriť ako o vzore demokracie.

Zamyslime sa!!

Mohlo by sa vám tiež páčiť...