O ľudoch pre ľudí

Protesty, protesty.

Miroslav Brunner
29. júna 2016

      Napísané po vypočutí rozhovoru v rádiu. Myslím si, že pánovi prezidentovi rozumiem. Nie je totiž alternatíva. Alebo takto , určite existuje, ale nejako nedáva o sebe vedieť. Ak si niekto myslí, že zúčastňovať sa na protestoch organizovaných ľuďmi ako Súlík, Matovič a spol. je to pravé orechové je to v poriadku, len si musí uvedomiť čo legalizuje. Legalizuje Sulíkov rasizmus, Matovičovu neprácu v parlamente, Lipšicovu osobnú animozitu a pod.

     Títo páni mali možnosť zmeniť napr. zákon o DPH a vari to urobili? Nie, lebo im vyhovoval. Bojíme sa extrémistov, je to namieste. Len neporazíme ich nejakými protestmi, ale víziou, zmenou, nie kozmetickou, ale systémovou.

     Dám do pľacu, zrušiť parlament v tejto podobe, zaviesť regionálnu správu a zvolení poslanci regionálnej správy nemajú plat, naďalej pracujú, podnikajú a pod. Ich odmena je práca pre spoločnosť, úcta ostatných. Raz za mesiac sa navyše zídu na veľkom zhromaždení kde riešia celoštátne otázky.

     Naivné?

     Možno, ale som aspoň dal niečo do pľacu. Možno hlúposť, i keď ja si to nemyslím, keďže som za spoločnosť bez hraníc. Čo dali do pľacu páni Sulík z Matovičom, o čom sú tie protesty. Aj Fica a jeho priemernosť porazíme len víziou. Inak to bude len také zdanie zmien.

     Naberme sily a diskutujme či chceme takú spoločnosť, kde máme nepriateľov, alebo fungujúce ľudské spoločenstvo. Nech to znie akokoľvek kacírsky, odvolanie Kaliňáka je len marginálny problém. Problémom je systém správy spoločnosti.

Zamyslime sa !

O migrácií tak ako sa hovoriť má
Vypočujte si kliknutím na link: Šéf migračného úradu: Liekom na nelegálnu migrác...
Hlas zdravého rozumu
Keď niekto rozmýšľa aj srdcom. https://www.europarl.europa.eu/plenary/sk/vod.htm...
Michail Sergejevič Gorbačov
V týchto dňoch svet prišiel o veľkého človeka. Ja osobne o človeka s ktorým bola...
Keď je potrebné počúvať názory, diskutovať a myslieť.
Dnes, keď strácam nádej v ľudstvo. Keď mám dojem, že žijem obklopený tuposťou. K...
Žijeme spolu na našej Zemi
Sledujeme vyhlásenia politikov, ktorý sú poväčšinou v priamom napojení na busine...
Nezabudnime – Zamyslime sa!
Európska komisia – Vyhlásenie Európsky pamätný deň rómskeho holo...
%d blogerom sa páči toto: