O ľudoch pre ľudí

Protesty, protesty.

Miroslav Brunner
29. júna 2016

      Napísané po vypočutí rozhovoru v rádiu. Myslím si, že pánovi prezidentovi rozumiem. Nie je totiž alternatíva. Alebo takto , určite existuje, ale nejako nedáva o sebe vedieť. Ak si niekto myslí, že zúčastňovať sa na protestoch organizovaných ľuďmi ako Súlík, Matovič a spol. je to pravé orechové je to v poriadku, len si musí uvedomiť čo legalizuje. Legalizuje Sulíkov rasizmus, Matovičovu neprácu v parlamente, Lipšicovu osobnú animozitu a pod.

     Títo páni mali možnosť zmeniť napr. zákon o DPH a vari to urobili? Nie, lebo im vyhovoval. Bojíme sa extrémistov, je to namieste. Len neporazíme ich nejakými protestmi, ale víziou, zmenou, nie kozmetickou, ale systémovou.

     Dám do pľacu, zrušiť parlament v tejto podobe, zaviesť regionálnu správu a zvolení poslanci regionálnej správy nemajú plat, naďalej pracujú, podnikajú a pod. Ich odmena je práca pre spoločnosť, úcta ostatných. Raz za mesiac sa navyše zídu na veľkom zhromaždení kde riešia celoštátne otázky.

     Naivné?

     Možno, ale som aspoň dal niečo do pľacu. Možno hlúposť, i keď ja si to nemyslím, keďže som za spoločnosť bez hraníc. Čo dali do pľacu páni Sulík z Matovičom, o čom sú tie protesty. Aj Fica a jeho priemernosť porazíme len víziou. Inak to bude len také zdanie zmien.

     Naberme sily a diskutujme či chceme takú spoločnosť, kde máme nepriateľov, alebo fungujúce ľudské spoločenstvo. Nech to znie akokoľvek kacírsky, odvolanie Kaliňáka je len marginálny problém. Problémom je systém správy spoločnosti.

Zamyslime sa !

Nezabudnime – Zamyslime sa!
Európska komisia – Vyhlásenie Európsky pamätný deň rómskeho holo...
Konferencia o budúcnosti Európy / Deň Európy 2021
Dnes, keď si pripomíname „Deň Európy“ začala oficiálne Konferencia o...
Kroky a krôčiky 18 – miesto pre ľudí
Singapúr stavia ultramodernú štvrť. Autá jazdiace pod zemou, odsávanie odpadkov ...
Som za 10. diel – všetci za jedného
Európska komisia – Tlačová správa Globálna reakcia na koronavírus: EIB a K...
Kroky a krôčiky 17
Bádanie, objavovanie. Sen nás mnohých. Posúva ľudstvo vpred. Jedným z ľudí, ktor...
Som za 9. diel – posolstvo pre nás Slovákov
zdroj video RTVS(YouTube) Zamyslime sa!!!!!...
%d blogerom sa páči toto: