spoločnosť,vesmír

A tak si sedim………

Tak si sedím a premýšľam. Hľadám slová ktorými by som popísal svoj pocit. Pocit zo sveta v ktorom som prežil ďalší deň. Hľadám jednotiacu definíciu, ktorou by som popísal veci ktoré sa udiali a dejú. Pravdou je, že nenachádzam. V tento deň pristáli traja ľudia na Zemi. Skončili svoju misiu na obežnej dráhe. Úžasné, no vo väčšine denníkov sa o tom nedočítate, a keď tak na stej strane. Pripravuje sa sonda k astereoidu, no vo väčšine denníkov sa o tom nedočítate,  a keď tak na stej strane. Máme sondu Juno pri Jupiteri, úžasný počin ľudstva, vo väčšine denníkov sa o tom nedočítate,  a keď tak na stej strane.

Máme nové poznatky z chémie, biológie, botaniky, astronómie, zemepisu, matematiky, fyziky, vo väčšine denníkov sa o tom nedočítate,  a keď tak na stej strane. Máme nové umelecké diela, projekty, architektonické štúdie, vo väčšine denníkov sa o tom nedočítate,  a keď tak na stej strane.

O čom sa dočítame už na prvej strane? Kto koho okradol, zbil. Kto má akú “kerku”, a veledôležitú správu o stave nejakej slaboduchej reality show. U tých serióznejších o “dôležitej” slovenskej politike, no tiež len kritiku bez vízie.

A to sa začal školský rok !!!!!!!

ZAMYSLIME SA !

Mohlo by sa vám tiež páčiť...