spoločnosť

Naše zrkadlo

Posledné dni priniesli Slovensku také zvláštne zrkadlo. Pani Zuzana Hlávková nám všetkým ukázala o čom je viera, presvedčenie, profesionalita. Veľmi ďakujem, pretože už zase zabúdame! Keď prídem do komunity v iných krajinách Európy žijúcich Slovákov niekedy my to je až také čudné ako lipnú na “svojej” krajine a zároveň sa rýchlo učia žiť v tej inej, ktorú si vybrali.

A ešte jedno je zvláštne, ja to neviem ani vypovedať, je to taký pocit, že im záleží na ľuďoch, životnom prostredí, na svete v ktorom žijú. Proste sú takí ako Zuzana Hlávková, isto nie všetci, sme ľudia, sme rôzni. Ale väčšinoví pocit aspoň u mňa je taký, taký až čudný, pracujú poctivo, snažia sa žiť komunitne, svoje deti učia po slovensky. Majú taký iný kukuč, alebo sa mi to len zdá? Keď je hrdinstvo poukázať na nekalé praktiky, je pani Zuzana hrdinka. Keď je normálne na to poukázať, je normálna, akí sme ale potom mi?

Predsedať EU nie je zásluha, vyplýva to zo systému, aby každá krajina mohla nastoliť otázky, ktoré ju najviac trápia a ostatných až tak nie. Teda nechápem vôbec tie náklady na logo, večere, obedy a pod. Som proti úradníckym bašávelom, no keď už máme na to niečo dať, tak rozumnú cenu. Vám sa tie sumy zdajú normálne? A to v dobe, keď množstvo ľudí na svete hladuje, nemá domov, prácu, školu atď.

                 Chce to zmenu systému správy ľudských komunít.

Zamyslime sa!!!

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.