O ľudoch pre ľudí

Som za !

Miroslav Brunner
24. apríla 2017

Keď som si dnes sadol k môjmu počítaču mal som  cieľ po dlhšom čase niečo napísať. Zámer “ čo mi chýba“, potom“ som proti“. Ale nejako mi to nešlo. Rozmýšľam prečo? No dôvodov môže byť viac, ale jeden, ten jeden ma trápi už dlho.

Z každej strany počúvam : “ sme proti korupcii“, “ sme proti migrantom“, „sme proti Európskej únii“, a ďalej „toto je zlé“ a „toto ešte horšie“, proste samé negatíva. Iste v dnešnom svete plnom „live“ informácií vieme o nejakom jave možno skôr ako sa stal. Ale zamysleli sme sa prečo po nich tak prahneme, alebo skôr prečo sme nimi tak masírovaní? Je vážne toto naša ľudská prirodzenosť? Komu tento stav vyhovuje? To je otázka, ktorú si nevyhnutne musíme položiť. Človek, ktorý má rád svet bez hraníc, druhých ľudí bez rozdielu rasy, vyznania, záleží mu na planéte Zemi je nazývaný prinajlepšom „slniečkárom“ a už sa to v niektorých komunitách ujalo ako nadávka. Ide o nejaký program? Alebo je to vývojové štádium ľudstva? Hľadám odpovede, zatiaľ ich nemám. Ale cítim, že je potrebné tento iste nezdravý trend zvrátiť. Prečo? Lebo nikam nevedie. Dopredu posunuli svet len ľudia ktorí v niečo verili, snívali, konali dobro pre druhých. Proste boli za! Za niečo, niekoho. Áno uvedomovali si prekážky, úskalia a potrebu odstrániť choré javy. Aj si analyzovali o čo ide, len nemohli byť len „proti“ museli mať aj víziu, „byť za“.

Nie som I.Kant ani Einstein, ale môžem byť za, preto sa pokúsim v tomto začínajúcom mojom seriáli zamyslieť sa za čo som.  Možno si to niekto prečíta a povie aj ja som za, alebo, „no nie celkom súhlasím, ale ja som za iné, inak a pod.“                      

Zamyslime sa!

Žijeme spolu na našej Zemi
Sledujeme vyhlásenia politikov, ktorý sú poväčšinou v priamom napojení na busine...
Nezabudnime – Zamyslime sa!
Európska komisia – Vyhlásenie Európsky pamätný deň rómskeho holo...
Konferencia o budúcnosti Európy / Deň Európy 2021
Dnes, keď si pripomíname „Deň Európy“ začala oficiálne Konferencia o...
Kroky a krôčiky 18 – miesto pre ľudí
Singapúr stavia ultramodernú štvrť. Autá jazdiace pod zemou, odsávanie odpadkov ...
Som za 10. diel – všetci za jedného
Európska komisia – Tlačová správa Globálna reakcia na koronavírus: EIB a K...
Kroky a krôčiky 17
Bádanie, objavovanie. Sen nás mnohých. Posúva ľudstvo vpred. Jedným z ľudí, ktor...
%d blogerom sa páči toto: