O ľudoch pre ľudí

Som Za – 1.diel „som za svet bez hraníc“

Miroslav Brunner
25. apríla 2017

     Keď som jedného dňa rozmýšľal ako ľuďom, ktorí sa zúčastňujú našich seminárov (bližšie o seminároch sa dozviete na www.studioomb.com) priblížim tému naša Zem, pohyby kontinentov, napadlo ma, že použijem priamy TV prenos z ISS vesmírnej stanice. (https://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/index.html#iss)

     Prečo? Jednak je to nádherný pohľad, pre väčšinu z nás zatiaľ nedostupný, jednak je to skutočne inšpiratívne, aspoň ja viem pri tom prenose snívať, rozmýšľať a verte mi nenapadá ma žiadna negatívna myšlienka. A ďalej ma napadla otázka pre našich klientov „ vidíte nejaké hranice štátov, regiónov „? Aj keď si to priblížime, nie je ich vidno. Nuž odpoveď je jednoduchá nie sú, neboli stvorené. Matka Zem je pre všetkých. To len my ľudia si vytvárame hranice medzi nami. A to nielen medzi štátmi, regiónmi. Čo je oveľa horšie aj medzi rasami, náboženstvami a pod. Nie, nie nechcem spochybňovať dejiny ľudstva, rešpektujem a obdivujem cestu človeka. Práve naopak mám pocit, že vždy keď sa menila forma existujúceho sveta, nové prišlo, staré odchádzalo, sa to prejavilo aj na „existujúcich hraniciach“. Naši predkovia v dobách pre 100 000 tis. a viac rokmi poznali len tie prírodné, moria, hory, priepasti, púšte, rieky.  

     NAUČILI SA ICH PREKONÁVAŤ.

     Pri ich exode do celého sveta ich trápili aj klimatické hranice. NAUČILI SA ICH PREKONÁVAŤ, ba čo viac využiť vo svoj prospech. Príklady nájdete v histórií a v každej dobrej učebnici dejepisu. Potom ako leteli stáročia vytvárali sa akési „prirodzené“ hranice medzi národmi. Vytváral sa iný pohľad na stvorenie, život. Vznikali prvé ríše, prvé mestské štáty. Hranice sa začali vytvárať násilím. Kto bol silnejší mal viac. Keď sa pozriete na Afriku politickú mapu, o prirodzenosti hraníc nemožno hovoriť však že.

     A prišla doba letov do kozmu, ľudia prvý raz uvideli našu prekrásnu planétu v celku. Vo všetkých príbehoch vtedajších odvážnych mužov a žien rezonuje jeden pocit „je to nádhera, sme tu  pre VŠETKÝCH ľudí“. Keď Apollo 8 a jeho posádka obletela Mesiac a keďže boli zrovna Vianoce, čítali z knihy Genesis pre VŠETKÝCH ľudí Zeme. Bodaj by nie, boli prvými pozemšťanmi, ktorí sa vzdialili z obežnej dráhy Zeme, videli vychádzať Zem spoza Mesiaca ( kultovú foto nájdete v každej encyklopédií, to pre mladšie ročníky). To bolo v roku 1968, v živote človeka dávno, v živote planéty pred sekundou, v živote vesmíru Ha.  

     Čo všetko sa od vtedy zmenilo, máme nové poznatky z prírodných vied (všetkých), máme mobily, internet, informačnú revolúciu. Len tie hranice (voľne si dosaďte medzi čím a kým) stále ostávajú. Múdrieme a máme poznatky, že hranice na Zemi prirodzene neexistujú, prečo ich potom stále máme?

     SOM ZA aby sa zrušili hranice. Viem, že to nejde zo dňa na deň. Je potrebné urobiť veľa práce na sebe, vzdelaní, systémových zmien. Práve preto začnime už teraz, v tomto okamihu.

     Možno len tým, že si budeme želať svet BEZ HRANÍC!!! 

     Zamyslime sa!!!     

O migrácií tak ako sa hovoriť má
Vypočujte si kliknutím na link: Šéf migračného úradu: Liekom na nelegálnu migrác...
Hlas zdravého rozumu
Keď niekto rozmýšľa aj srdcom. https://www.europarl.europa.eu/plenary/sk/vod.htm...
Michail Sergejevič Gorbačov
V týchto dňoch svet prišiel o veľkého človeka. Ja osobne o človeka s ktorým bola...
Keď je potrebné počúvať názory, diskutovať a myslieť.
Dnes, keď strácam nádej v ľudstvo. Keď mám dojem, že žijem obklopený tuposťou. K...
Žijeme spolu na našej Zemi
Sledujeme vyhlásenia politikov, ktorý sú poväčšinou v priamom napojení na busine...
Nezabudnime – Zamyslime sa!
Európska komisia – Vyhlásenie Európsky pamätný deň rómskeho holo...
%d blogerom sa páči toto: