spoločnosť

Project Venus

Keď sa zamýšľam zoči voči informáciám o dnešnom svete, čiže aj o nás všetkých vyvoláva to vo mne pocit, že takto ďalej nie. Hľadám preto vo všetkých dostupných prameňoch inšpiráciu, možnosti riešenia. A našiel som myšlienky, ktoré sú mi veľmi blízke.

Jacque Fresco (už nie je medzi nami, vlani zomrel vo veku 101 rokov) futurista, vynálezca, priemyselný dizajnér venoval týmto myšlienkam celý život a na základe poznania založil „Project Venus“. Dokonca na Floride vyrástlo(svojpomocne) mestečko, kde každý z nás môže vidieť domy, modely strojov a zariadení, ktoré nám ukazujú aká by naša budúcnosť mohla vyzerať. Project Venus vychádza z alternatívnej vízie budúcnosti. Jej základom je udržateľná civilizácia oprostená od peňazí (monetárneho systému), politiky, vojen a štátov. Roky bádania, štúdií sú zhrnuté vo viacerých filmoch. Keďže existuje už aj slovenská a česká sekcia Projectu Venus, môžete ich nájsť so slovenskými titulkami na

YouTube kanály : https://www.youtube.com/channel/UC6UjKW1kZo87R3uGhIffjiA

Alebo ak sa chcete viac dozvedieť o činnosti sekcie na :

https://www.facebook.com/search/top/?q=tvp%20česko-slovensko%20project%20group

Prípadne ak Vám nerobí problém angličtina všetko nájdete na domovskej stránke https://www.thevenusproject.com

Zamyslime sa !!!!

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.