spoločnosť

Konferencia o zmene klímy – Katowice 2018

 V Katowiciach prebieha jedna z najdôležitejších konferencií súčasného sveta. Človek by očakával, že zo všetkých strán bude zaznievať odozva na program tejto konferencie. Zmienku nájdete a inak nič. Ani pre, ani proti. No hej, keď sa pre klikáte na internete nájdete veľa.  No ja mám na mysli mainstream médiá. Ani čo by nebola jedna z najdôležitejších vecí naša planéta a život na nej. Zato nájdete info o tom, že nejaký predseda parlamentu rieši vianočné stromčeky a pod. Iste každého z nás to núti sa zamyslieť nad IQ dotyčného, ale veď to už všetci vieme. Nepotrebujeme ďalšie dôkazy. Zato konferencia OSN sa pokúša riešiť výzvu čo stojí pred každým z nás, alebo skôr či neskôr bude stáť.

A to už teraz vieme, že len niektoré krajiny dodržiavajú záväzky vyplývajúce z parížskej klimatickej dohody. Áno hádate správne Slovensko medzi nimi nenájdete, ale kľud ani iný štát EU, ani Rusko, ani USA a pod.

Hlavne, že veselo obchodujeme s novými odpustkami, ktoré sofistikovane nazývame “Emisné kvóty”.  Hm? To, že sa dosť ľudí na tomto nabalilo, je známe. Ale, že by nejako pomohli, už nie! Asi nie, keď v roku 2017 sme zaznamenali nárast 2% emisií. Je jasné, že bez zmeny súčasného systému správy krajiny, života spoločnosti nezmeníme nič. Mantra zisku nás nepustí ďalej. A pritom riešenia aj tie technologické existujú.


Verím, že zvíťazí zdravý ľudský rozum, keď už pre nič iné tak ” ako je rozumné píliť si konár pod sebou”?

                        ZAMYSLIME SA !!!!!!!               

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.