Serial,spoločnosť

Kroky a Krôčiky 11 – Sme v tom všetci!

Organizácia spojených národov v týchto posledných dňoch ako keby cítila, alebo lepšie jej vrcholoví predstavitelia, že znovu tak ako po druhej svetovej vojne je potrebné spojiť národy celého sveta v boji za lepší svet. Rastúci nacionalizmus, nechuť mocných tohoto sveta vôbec uvažovať o klimatických zmenách, a keď tak v deklaratórnej podobe, nás dostáva spätne do minulého, ba až do predminulého storočia. Preto vnímam iniciatívu OSN veľmi pozitívne. Je nás na svete 7 miliard, každý má právo na dôstojný život. Konferencia o klíme v Katowiciach, aspoň poukázala na nutnosť riešiť problémy, ktoré nás môžu zahubiť. S uvedenými problémami úzko súvisí aj “problém” migrácie.

Odmietanie zmien a úporná snaha nechať všetko vo vychodených koľajach je úzko prsá a fakt, že mám slušné vychovanie(vďaka rodičia) mi nedovoľuje nazvať tento postoj slovom, ktoré by ho lepšie vyjadrovalo. Proste, či sa niektorým z nás bude pačiť, alebo nie svet sa zmení. A lepšie je na zmenu sa pripraviť, hlavne mentálne, ako strčiť hlavu do piesku a myslieť si, že nás nezasiahne. Zasiahne! Otázka je len kedy a akou silou.

Organizácia spojených národov, ako pekne to znie. Keby sme sa ozaj všetci spojili na riešenie problémov dneška. Veľmi si to prajem. Krásne vyjadril pocit zodpovednosti kozmonaut ESA Alexander Gerst. Pozrite priložené video zdroj ČT 24 : https://www.facebook.com/CT24.cz/videos/316221359227467/

Zamyslime sa !!!!!!!!

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.