O ľudoch pre ľudí

Kroky a Krôčiky 11 – Sme v tom všetci!

Miroslav Brunner
21. decembra 2018

Organizácia spojených národov v týchto posledných dňoch ako keby cítila, alebo lepšie jej vrcholoví predstavitelia, že znovu tak ako po druhej svetovej vojne je potrebné spojiť národy celého sveta v boji za lepší svet. Rastúci nacionalizmus, nechuť mocných tohoto sveta vôbec uvažovať o klimatických zmenách, a keď tak v deklaratórnej podobe, nás dostáva spätne do minulého, ba až do predminulého storočia. Preto vnímam iniciatívu OSN veľmi pozitívne. Je nás na svete 7 miliard, každý má právo na dôstojný život. Konferencia o klíme v Katowiciach, aspoň poukázala na nutnosť riešiť problémy, ktoré nás môžu zahubiť. S uvedenými problémami úzko súvisí aj „problém“ migrácie.

Odmietanie zmien a úporná snaha nechať všetko vo vychodených koľajach je úzko prsá a fakt, že mám slušné vychovanie(vďaka rodičia) mi nedovoľuje nazvať tento postoj slovom, ktoré by ho lepšie vyjadrovalo. Proste, či sa niektorým z nás bude pačiť, alebo nie svet sa zmení. A lepšie je na zmenu sa pripraviť, hlavne mentálne, ako strčiť hlavu do piesku a myslieť si, že nás nezasiahne. Zasiahne! Otázka je len kedy a akou silou.

Organizácia spojených národov, ako pekne to znie. Keby sme sa ozaj všetci spojili na riešenie problémov dneška. Veľmi si to prajem. Krásne vyjadril pocit zodpovednosti kozmonaut ESA Alexander Gerst. Pozrite priložené video zdroj ČT 24 : https://www.facebook.com/CT24.cz/videos/316221359227467/

Zamyslime sa !!!!!!!!

O migrácií tak ako sa hovoriť má
Vypočujte si kliknutím na link: Šéf migračného úradu: Liekom na nelegálnu migrác...
Hlas zdravého rozumu
Keď niekto rozmýšľa aj srdcom. https://www.europarl.europa.eu/plenary/sk/vod.htm...
Michail Sergejevič Gorbačov
V týchto dňoch svet prišiel o veľkého človeka. Ja osobne o človeka s ktorým bola...
Keď je potrebné počúvať názory, diskutovať a myslieť.
Dnes, keď strácam nádej v ľudstvo. Keď mám dojem, že žijem obklopený tuposťou. K...
Žijeme spolu na našej Zemi
Sledujeme vyhlásenia politikov, ktorý sú poväčšinou v priamom napojení na busine...
Nezabudnime – Zamyslime sa!
Európska komisia – Vyhlásenie Európsky pamätný deň rómskeho holo...
%d blogerom sa páči toto: