O ľudoch pre ľudí

Je to náš svet……..

Miroslav Brunner
12. februára 2019

Čo sa vlastne stalo, keď sa deti správajú zodpovedne a my „dospelí“ opačne? Deti sa aktivizujú, protestujú, snažia sa niečo urobiť. Aspoň tie, ktoré môžu, lebo sú aj tie ktoré nemôžu. Prečo nemôžu? Nuž lebo u nich zúri vojna, alebo musia otrocky pracovať aby rodina prežila, alebo zomierajú hladom. No som presvedčený, že keby mohli tiež by sa pripojili k tým čo môžu.


To nám musí mladé dieča menom Greta Thunberg povedať do očí,či ešte rozmýšľame, keď sa my dospelí dohadujeme na tom kde bude nábytok a pritom nám dom horí!!! To vážne?

Systém nás papká. Dokonca niektorí sme už tak ohlúpli, že aj keď niekde v duši vieme, že sme len otroci využívaní pre moc a peniaze druhých, tvrdíme že len tento je ten správny. A tí, ktorým záleží na celom svete, chcú mier, zmenu a záleží im aj na nás všetkých bez rozdielu rasy, pohlavia, orientácie, farby, múdrosti či hlúposti, tí sú „slniečkári“,boh vie prečo sa to berie ako nadávka, aktivisti a „niekoho deti“. Som slniečkár a hotovo, záleží mi na ľuďoch, záleží mi na Zemi – Je to náš svet!!! Naša planéta nám horí pod nohami. Pomôže však podľa mňa len celková zmena systému na celej planéte. Mnoho ľudí sa venuje systémovým zmenám, tvoria modely existencie bez fosílnych palív. Čo riešime my? Nejaké voľby? Koho volíme? Ľudí čo nám hrozia jadrovými zbraňami, ľudí čo vykorisťujú všetkých nás, alebo prinajlepšom ľudí, ktorý len sľubujú. Ozaj čo vlastne sľubujú, akú systémovú zmenu. Ako sa to vlastne správame, keď sme zase museli posunúť hodiny konca sveta bližšie k polnoci?

zdroj: thebuletin.orgEšte sa to dá, študujme, žiadajme od učiteľov našich detí aby ich učili aj o alternatívnych modeloch života na Zemi. Nájdime v sebe silu a rozlúčme sa so starým myslením. A to nie len v tom, že nebudem piť slamkou. Ale aj v tom, že všetci sme ľudia, že každý z nás má právo na dôstojný život. Pochopme, že máme zdroje ,už veru máme, aby žiaden človek na svete nemusel pracovať pre obživu. Ale len a len pre to že chce robiť činnosť, ktorá ho uspokojuje. Ako to, že sa o to nesnažíme? Prečo sa radšej presvedčíme sami seba, že to nejde. A čo ozaj týmto spôsobom zanecháme našim deťom? Držím im palce, veľmi. A sebe vlastne tiež. Chcem sa dožiť vnúčeniec a nemusieť im hovoriť, tam bolo mesto, tam krásne ostrovy. To na obrázku je ľadový medveď, a to sú pláne Afriky. A nechcem počuť otázku “ dedo a prečo ste to dopustili“? Skúsme sa zapojiť. Každý podľa svojich schopností. Napriek silnej ostrakizácií zo strany mainstreamu, existujú spoločenstvá angažovaných ľudí. Kto hľadá nájde. Aj ja som našiel, a na moje prekvapenie je ich veľké množstvo. Nekráčajme späť, tam sme už boli. Už by nás nemal nikto ohlupovať politickými rečami. Vari doteraz okrem svojho vrecka niečo vyriešili? Nedajme sa rozdeliť, sme jeden ľudský rod.

ZAMYSLIME SA !!!!!

O migrácií tak ako sa hovoriť má
Vypočujte si kliknutím na link: Šéf migračného úradu: Liekom na nelegálnu migrác...
Hlas zdravého rozumu
Keď niekto rozmýšľa aj srdcom. https://www.europarl.europa.eu/plenary/sk/vod.htm...
Michail Sergejevič Gorbačov
V týchto dňoch svet prišiel o veľkého človeka. Ja osobne o človeka s ktorým bola...
Keď je potrebné počúvať názory, diskutovať a myslieť.
Dnes, keď strácam nádej v ľudstvo. Keď mám dojem, že žijem obklopený tuposťou. K...
Žijeme spolu na našej Zemi
Sledujeme vyhlásenia politikov, ktorý sú poväčšinou v priamom napojení na busine...
Nezabudnime – Zamyslime sa!
Európska komisia – Vyhlásenie Európsky pamätný deň rómskeho holo...
%d blogerom sa páči toto: