Menu Zavrieť

Je to náš svet……..

Čo sa vlastne stalo, keď sa deti správajú zodpovedne a my “dospelí” opačne? Deti sa aktivizujú, protestujú, snažia sa niečo urobiť. Aspoň tie, ktoré môžu, lebo sú aj tie ktoré nemôžu. Prečo nemôžu? Nuž lebo u nich zúri vojna, alebo musia otrocky pracovať aby rodina prežila, alebo zomierajú hladom. No som presvedčený, že keby mohli tiež by sa pripojili k tým čo môžu.


To nám musí mladé dieča menom Greta Thunberg povedať do očí,či ešte rozmýšľame, keď sa my dospelí dohadujeme na tom kde bude nábytok a pritom nám dom horí!!! To vážne?

Systém nás papká. Dokonca niektorí sme už tak ohlúpli, že aj keď niekde v duši vieme, že sme len otroci využívaní pre moc a peniaze druhých, tvrdíme že len tento je ten správny. A tí, ktorým záleží na celom svete, chcú mier, zmenu a záleží im aj na nás všetkých bez rozdielu rasy, pohlavia, orientácie, farby, múdrosti či hlúposti, tí sú “slniečkári”,boh vie prečo sa to berie ako nadávka, aktivisti a “niekoho deti”. Som slniečkár a hotovo, záleží mi na ľuďoch, záleží mi na Zemi – Je to náš svet!!! Naša planéta nám horí pod nohami. Pomôže však podľa mňa len celková zmena systému na celej planéte. Mnoho ľudí sa venuje systémovým zmenám, tvoria modely existencie bez fosílnych palív. Čo riešime my? Nejaké voľby? Koho volíme? Ľudí čo nám hrozia jadrovými zbraňami, ľudí čo vykorisťujú všetkých nás, alebo prinajlepšom ľudí, ktorý len sľubujú. Ozaj čo vlastne sľubujú, akú systémovú zmenu. Ako sa to vlastne správame, keď sme zase museli posunúť hodiny konca sveta bližšie k polnoci?

zdroj: thebuletin.orgEšte sa to dá, študujme, žiadajme od učiteľov našich detí aby ich učili aj o alternatívnych modeloch života na Zemi. Nájdime v sebe silu a rozlúčme sa so starým myslením. A to nie len v tom, že nebudem piť slamkou. Ale aj v tom, že všetci sme ľudia, že každý z nás má právo na dôstojný život. Pochopme, že máme zdroje ,už veru máme, aby žiaden človek na svete nemusel pracovať pre obživu. Ale len a len pre to že chce robiť činnosť, ktorá ho uspokojuje. Ako to, že sa o to nesnažíme? Prečo sa radšej presvedčíme sami seba, že to nejde. A čo ozaj týmto spôsobom zanecháme našim deťom? Držím im palce, veľmi. A sebe vlastne tiež. Chcem sa dožiť vnúčeniec a nemusieť im hovoriť, tam bolo mesto, tam krásne ostrovy. To na obrázku je ľadový medveď, a to sú pláne Afriky. A nechcem počuť otázku ” dedo a prečo ste to dopustili”? Skúsme sa zapojiť. Každý podľa svojich schopností. Napriek silnej ostrakizácií zo strany mainstreamu, existujú spoločenstvá angažovaných ľudí. Kto hľadá nájde. Aj ja som našiel, a na moje prekvapenie je ich veľké množstvo. Nekráčajme späť, tam sme už boli. Už by nás nemal nikto ohlupovať politickými rečami. Vari doteraz okrem svojho vrecka niečo vyriešili? Nedajme sa rozdeliť, sme jeden ľudský rod.

ZAMYSLIME SA !!!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Это наш мир……..

Что на самом деле произошло, когда дети ведут себя ответственно, а мы «взрослые» наоборот? Дети активно протестуют, пытаются что-то изменить. По крайней мере те, кто может это сделать, так как есть и такие, которые не могут. Почему не могут? Потому что живут там ,где война, или они продали себя в рабство, чтобы прокормить свою семью; в противном случае  умерли бы от голода. Я убежден, что если бы они могли что-то изменить,сделали бы это. 


Молодые люди,как Грета Тунберг , должны сказать  правду в глаза нам, взрослым ,которым важнее то, где будет стоять наша мебель, в то время, как горит дом!!! На самом деле все так?

Система нас съедает. Некоторые из нас настолько оглупели, что,  даже если в глубине души осознали,что всего лишь рабы, используемые для  обогащения других, говорят, что только эта система является правильной. Но есть и такие, которым не безразличен наш мир, которые хотят перемен, те, кто заботится о нас, независимо от расы, пола, ориентации, цвета кожи, мудрости или глупости, те кто являеются «борцами за идею» (неизвестно  почему это воспринимается с иронией), активисты и “дети некоторых”. Я борец за идею и все, готово! Мне не безразличны люди! Земля – это наш мир !!! Наша планета горит у нас под ногами! Однако, на мой взгляд, поможет только изменение целостной системы на планете. Многие уделяют время для создания модэля экзистенции без фоссильного топлива.Что мы решаем? Какие-то выборы? Кого мы выбираем? Людей, которые угрожают ядерным оружием, людей, которые эксплуатируют нас всех, или, в лучшем случае, людей, которые только обещают. Что они обещают и  как изменят систему? Как мы  вообще ведём себя, если стрелки конца света  приближаем все ближе к полуночи?

zdroj: thebuletin.orgТем не менее ещё есть возможность.Давайте изучать, просить учителей наших детей научить их альтернативным моделям жизни на Земле. Найдем в себе силы и оставим старое мышление. И не только для вида, а так чтобы осмыслить факт,что все мы люди и каждый из нас имеет право на достойную жизнь. Поймите, источник есть и вера  уже тоже есть, чтобы никому в мире не приходилось работать для того чтобы существовать, а  для того,чтобы заниматься тем, что его удовлетворяет. Почему мы не пытаемся осуществить все это? Почему мы убедили себя в том ,что это невозможно. И что мы оставим в наследство нашим детям? Я  очень за них болею! И за себя тоже. Я хочу дожить до внуков и не рассказывать им : «там был  когда-то город, там – прекрасные острова, это на картинке полярный медведь, там  – природа Африки.» И я не хочу слышать вопрос:« Дедушка ,но почему вы это допустили»? Давайте примем участие! Каждый по своим способностям. Несмотря на сильное влияние со стороны мэйнстрима, существуют сообщества небезразличных людей. Кто ищет, тот найдет. А я нашел и к моему удивлению , их великое множество. Не возвращайтесь назад, мы там уже были. Не позволяйте себя одурачить политическими речами. Разве эти люди до сих пор сделали что-то , кроме обогащения себя самих? Давайте не будем делиться друг от друга, мы одна человеческая раса.

Давайте задумаемся !!!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

%d blogerom sa páči toto: