Serial

Kroky a Krôčiky 12 – energia

Vždy keď čítam o našom Slnku. Keď rozmýšľam o obrovskej energii hviezd, som v hlbokom úžase. Tej energie je v pozemskom meradle neskutočne veľa.Časť z nej sa pri utváraní našej planéty “ukryla” do zdrojov, ktorým dnes hovoríme fosílne palivá. To preto,lebo sa utvárali milióny rokov. Naši predkovia sa v procese evolúcie naučili tieto zdroje použiť na zlepšenia života ľudí. Postupom času a samozrejme množstva zdrojov, ktoré sú potrebné na chod civilizácie sa fosílne palivá stávajú negatívom. Dnes už máme technológie, ktoré môžu nahradiť ich používanie. Je to viac než nutné. Pri takej obrovskej spotrebe nám nesmierne škodia. Klimatické zmeny sú toho dôkazom.

Ktorý východ slnka je krajší?…..

A sú hlavne predmetom businessu tých, ktorí si uzurpovali vládu nad našim svetom.

Našťastie však existujú aj progresívne sily. Dôkazom toho je plán postaviť na obežnej dráhe Zeme solárnu elektráreň. Predstavte si to, pomocou 3D tlačiarní. Chcú to skúsiť Číňania.(viac na www.techbyte.sk) Obnoviteľná energia je cesta. Keby ľudstvo dalo čo len zlomok peňazí investovaných do zbrojenia na vývoj a stavbu podobných projektov nemuseli by sme napríklad už nikdy trpieť nedostatkom energie. nehovoriac o tom, že by sa za ňu nemuselo platiť. Žiaľ bohu to znie pre mnoho ľudí ako vedecká fantastika.

Ale pre mnohých nie. A to ma napĺňa radosťou. Pochopme už raz, že svet je pre nás všetkých, nie len pre niekoho. Držím palce, nie len tvorcom projektu za ktorý im ďakujem, ale nám všetkým.

Zamyslime sa !!!!!!

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.