O ľudoch pre ľudí

Kroky a Krôčiky 12 – energia

Miroslav Brunner
19. februára 2019

Vždy keď čítam o našom Slnku. Keď rozmýšľam o obrovskej energii hviezd, som v hlbokom úžase. Tej energie je v pozemskom meradle neskutočne veľa.Časť z nej sa pri utváraní našej planéty „ukryla“ do zdrojov, ktorým dnes hovoríme fosílne palivá. To preto,lebo sa utvárali milióny rokov. Naši predkovia sa v procese evolúcie naučili tieto zdroje použiť na zlepšenia života ľudí. Postupom času a samozrejme množstva zdrojov, ktoré sú potrebné na chod civilizácie sa fosílne palivá stávajú negatívom. Dnes už máme technológie, ktoré môžu nahradiť ich používanie. Je to viac než nutné. Pri takej obrovskej spotrebe nám nesmierne škodia. Klimatické zmeny sú toho dôkazom.

Ktorý východ slnka je krajší?…..

A sú hlavne predmetom businessu tých, ktorí si uzurpovali vládu nad našim svetom.

Našťastie však existujú aj progresívne sily. Dôkazom toho je plán postaviť na obežnej dráhe Zeme solárnu elektráreň. Predstavte si to, pomocou 3D tlačiarní. Chcú to skúsiť Číňania.(viac na www.techbyte.sk) Obnoviteľná energia je cesta. Keby ľudstvo dalo čo len zlomok peňazí investovaných do zbrojenia na vývoj a stavbu podobných projektov nemuseli by sme napríklad už nikdy trpieť nedostatkom energie. nehovoriac o tom, že by sa za ňu nemuselo platiť. Žiaľ bohu to znie pre mnoho ľudí ako vedecká fantastika.

Ale pre mnohých nie. A to ma napĺňa radosťou. Pochopme už raz, že svet je pre nás všetkých, nie len pre niekoho. Držím palce, nie len tvorcom projektu za ktorý im ďakujem, ale nám všetkým.

Zamyslime sa !!!!!!

Nezabudnime – Zamyslime sa!
Európska komisia – Vyhlásenie Európsky pamätný deň rómskeho holo...
Konferencia o budúcnosti Európy / Deň Európy 2021
Dnes, keď si pripomíname „Deň Európy“ začala oficiálne Konferencia o...
Kroky a krôčiky 18 – miesto pre ľudí
Singapúr stavia ultramodernú štvrť. Autá jazdiace pod zemou, odsávanie odpadkov ...
Som za 10. diel – všetci za jedného
Európska komisia – Tlačová správa Globálna reakcia na koronavírus: EIB a K...
Kroky a krôčiky 17
Bádanie, objavovanie. Sen nás mnohých. Posúva ľudstvo vpred. Jedným z ľudí, ktor...
Som za 9. diel – posolstvo pre nás Slovákov
zdroj video RTVS(YouTube) Zamyslime sa!!!!!...
%d blogerom sa páči toto: