spoločnosť

Kroky a Krôčiky 13 -doprava

Pred asi mesiacom prebehla médiami správa o vývoji vlaku, ktorý svojou rýchlosťou konkuruje lietadlám. Úžasná vec. Že sa to deje v Číne, už ani veľmi neprekvapuje. V Ázii prevádzkujú niekoľko typov rýchlovlakov či je to Japonsko, Čína. Núti ich k tomu demografia aj poloha.

Maglev – rýchlovlak, ktorý sa nesie na “elektromagnetickom vankúši” je koncepcia známa už nejaký ten piatok. Vo svojom svete budúcnosti ho ako jeden z hlavných dopravných prostriedkov spomína aj Jacque Fresco. (pozri https://www.thevenusproject.com

zdroj: https://www.thevenusproject.com

Svojou rýchlosťou, pohodlnosťou, energetickou úspornosťou a v dnešnej dobe tak prepotrebnou ekologickou šetrnosťou sa dnes javí železničná doprava v rámci kontinentov ako super riešenie. A je jedno či sa jedná o dopravu ľudí alebo tovarov.

zdroj: https://pixabay.com

Správnou logistikou môže železnica pomôcť vyriešiť problémy parkovania v mestách, množstvo aut na cestách a pod. Nehovoriac o bezpečnosti a dostupnosti pre široké vrstvy obyvateľstva. 

zdroj: https://pixabay.com

To však znamená žiadať od nami volených zástupcov riešenia a netolerovať záujmy veľkokapitálu. Máme na to.

Zamyslime sa !!!!!!!

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.