Menu Zavrieť

Kroky a Krôčiky 13 -doprava

Pred asi mesiacom prebehla médiami správa o vývoji vlaku, ktorý svojou rýchlosťou konkuruje lietadlám. Úžasná vec. Že sa to deje v Číne, už ani veľmi neprekvapuje. V Ázii prevádzkujú niekoľko typov rýchlovlakov či je to Japonsko, Čína. Núti ich k tomu demografia aj poloha.

Maglev – rýchlovlak, ktorý sa nesie na “elektromagnetickom vankúši” je koncepcia známa už nejaký ten piatok. Vo svojom svete budúcnosti ho ako jeden z hlavných dopravných prostriedkov spomína aj Jacque Fresco. (pozri https://www.thevenusproject.com

zdroj: https://www.thevenusproject.com

Svojou rýchlosťou, pohodlnosťou, energetickou úspornosťou a v dnešnej dobe tak prepotrebnou ekologickou šetrnosťou sa dnes javí železničná doprava v rámci kontinentov ako super riešenie. A je jedno či sa jedná o dopravu ľudí alebo tovarov.

zdroj: https://pixabay.com

Správnou logistikou môže železnica pomôcť vyriešiť problémy parkovania v mestách, množstvo aut na cestách a pod. Nehovoriac o bezpečnosti a dostupnosti pre široké vrstvy obyvateľstva. 

zdroj: https://pixabay.com

To však znamená žiadať od nami volených zástupcov riešenia a netolerovať záujmy veľkokapitálu. Máme na to.

Zamyslime sa !!!!!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Шаги и шажки 13 -логистика

Околомесяца назадв СМИ появился репортаж оразработке поезда, конкурирующего с самолетами. Удивительная вещь. Не удивительно, что это происходит в Китае. В Азии есть несколько типов скоростных поездов, напримерв  Японии и в Китае. Демография и местоположение таких стран, позволяет сделать это.

Маглев- скорый поезд, который движется на«электромагнитной подушке»- концепция уже какое-то время известная. Жак Фреско также упоминает его как одно из главных средств передвижения будущего. (см. https://www.thevenusproject.com

источник: https://www.thevenusproject.com

 Своейбыстротой, удобством, энергоэффективностью и в наше время так важной  экологичностью, железнодорожный транспорт в рамках континента внастоящее время представляется отличным решением. И не важно, будет ли это перевозка людей или товаров.

источник: https://pixabay.com

Правильная логистика железных дорог, может помочь решить проблемы с парковкой в ​​городах, количеством машин на дорогах и так далее. Не говорим уже о безопасности и доступности для большого круга людей.

источник: https://pixabay.com

 Однако это означает, что мы должны требовать решения от наших избранных представителей и не толеровать интересы большого капитала. Мы в состоянии сделать это.

Давайте задумаемся !!!!!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

%d blogerom sa páči toto: