O ľudoch pre ľudí

Kroky a krôčiky 16

Miroslav Brunner
15. mája 2020

Aj na vlastnej koži čím ďalej tým viac pozorujeme zmeny, ktoré sme donedávna odbili mávnutím ruky. Aj sucho na Slovensku nás núti zamyslieť sa nad klimatickými zmenami a dejmi s tým súvisiacimi.

S tým úzko súvisí aj výroba a zabezpečenie energie, ktorá slúži na zabezpečovanie našich potrieb. Staré spôsoby, či už uhlie, zemný plyn, ropa a podobne sa ukazujú ako neudržateľné. Dokonca dramatickým spôsobom prispievajú k zhoršovaniu kvality ovzdušia na celej Zemi.

Existuje množstvo riešení, či už solárna, veterná a lebo geotermálna energia. Každý z týchto spôsobov ma svoje technologické limity. Ja osobne som aj veľký zástanca výroby energie z „jadra“. Ovšem nie tak ako to predvádzame v súčasnosti. Skladovanie vyhoreného paliva sa ukazuje ako obrovský problém. Po Fukušime zisťujeme limity bezpečnosti navrhnutých jadrových elektrární. Musíme si uvedomiť, že boli nakreslené v 60 a 70 tych rokoch minulého storočia, keď boli počítače v plienkach. Odvtedy sme pokročili. Vlastne ma ani neprekvapilo keď sa Bill Gates spolu s podobne zmýšľajúcimi vizionármi firmu, vlastne výskumné laboratórium s úlohou vyrobiť čistú energiu na báze nukleárnej energie. Dokonca by na svoj chod využívala vyhorené palivo s ktorým si nevieme rady. Držím palce aby sa to podarilo. Svet potrebuje inovatívne riešenia, bez nich sa dostaneme do neriešiteľnej špirály vedúcej k zániku. Kto by chcel viac informácií nájde tu: https://www.terrapower.com

zdroj: TerraPower

Zamyslime sa!!!!

O migrácií tak ako sa hovoriť má
Vypočujte si kliknutím na link: Šéf migračného úradu: Liekom na nelegálnu migrác...
Hlas zdravého rozumu
Keď niekto rozmýšľa aj srdcom. https://www.europarl.europa.eu/plenary/sk/vod.htm...
Michail Sergejevič Gorbačov
V týchto dňoch svet prišiel o veľkého človeka. Ja osobne o človeka s ktorým bola...
Keď je potrebné počúvať názory, diskutovať a myslieť.
Dnes, keď strácam nádej v ľudstvo. Keď mám dojem, že žijem obklopený tuposťou. K...
Žijeme spolu na našej Zemi
Sledujeme vyhlásenia politikov, ktorý sú poväčšinou v priamom napojení na busine...
Nezabudnime – Zamyslime sa!
Európska komisia – Vyhlásenie Európsky pamätný deň rómskeho holo...
%d blogerom sa páči toto: