Serial

Kroky a krôčiky 16

Aj na vlastnej koži čím ďalej tým viac pozorujeme zmeny, ktoré sme donedávna odbili mávnutím ruky. Aj sucho na Slovensku nás núti zamyslieť sa nad klimatickými zmenami a dejmi s tým súvisiacimi.

S tým úzko súvisí aj výroba a zabezpečenie energie, ktorá slúži na zabezpečovanie našich potrieb. Staré spôsoby, či už uhlie, zemný plyn, ropa a podobne sa ukazujú ako neudržateľné. Dokonca dramatickým spôsobom prispievajú k zhoršovaniu kvality ovzdušia na celej Zemi.

Existuje množstvo riešení, či už solárna, veterná a lebo geotermálna energia. Každý z týchto spôsobov ma svoje technologické limity. Ja osobne som aj veľký zástanca výroby energie z “jadra”. Ovšem nie tak ako to predvádzame v súčasnosti. Skladovanie vyhoreného paliva sa ukazuje ako obrovský problém. Po Fukušime zisťujeme limity bezpečnosti navrhnutých jadrových elektrární. Musíme si uvedomiť, že boli nakreslené v 60 a 70 tych rokoch minulého storočia, keď boli počítače v plienkach. Odvtedy sme pokročili. Vlastne ma ani neprekvapilo keď sa Bill Gates spolu s podobne zmýšľajúcimi vizionármi firmu, vlastne výskumné laboratórium s úlohou vyrobiť čistú energiu na báze nukleárnej energie. Dokonca by na svoj chod využívala vyhorené palivo s ktorým si nevieme rady. Držím palce aby sa to podarilo. Svet potrebuje inovatívne riešenia, bez nich sa dostaneme do neriešiteľnej špirály vedúcej k zániku. Kto by chcel viac informácií nájde tu: https://www.terrapower.com

zdroj: TerraPower

Zamyslime sa!!!!

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.